Özak Global Holding’ten geleceğe “akademik” yatırım

Geçmiş dönemlerde bünyesindeki markalarında gerçekleştirdiği restorasyonlarla yapılarda çok amaçlı sanat alanlarının yaratılmasına imza atan ÖzakSev Vakfı ayrıca, bu alanlarda gerçekleşen kültür-sanat faaliyetlerine fon yaratmak, yeni sanatçılar yetiştirmek, sanatçılara destek olmak ve belirli sanat faaliyetlerine yatırım yapmak gibi bir misyon da taşıyor.

Çalışmalarına bu kapsamda devam eden ÖzakSev Vakfı, Özak Kültür Merkezi’ni hizmete açtı. Vakıf tarafından inşa edilerek Eyüpsultan Belediyesine devredilen Özak Kültür Merkezi’nde kurulan Genç Akademi’de lise ve üniversiteli öğrencilere yönelik eğitimler verilecek. Özak Kültür Merkezi’nde yılda 1010 öğrencinin hizmet alması bekleniyor.

Genç Akademi’de hangi hizmetler olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verildiği programlarda, gençler birçok alanda kendisini geliştirme fırsatı bulabilecek. Akademide; Türk işaret dili eğitimi, diksiyon eğitimi, iletişim yöntem ve teknikleri eğitimi, office programları eğitimi, bilgisayar işletmenliği eğitimi, sosyal medya yönetimi eğitimi, e-ticaret eğitimi gibi kişisel gelişim ve meslek kursları olacak.

Akademide ayrıca sanat eğitimi almak isteyen gençler ebru, resim, gitar, bağlama gibi kurslardan yararlanabilecek. Bu eğitimlerin yanı sıra, paneller, söyleşiler, kariyer kampları Genç Akademi’nin faaliyetleri arasında yer alacak.