Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

Özak Global Holding olarak, “üstün bir kalite anlayışı” ve “yaşama değer katma” felsefesiyle 35 yılı aşkın bir süre önce başlayan yolculuğumuz, tekstil, inşaat, turizm, tesis yönetimi ve gayrimenkul yatırım ortaklığı alanlarındaki yatırımlarımızla her geçen gün yeni bir boyuta taşındı.

Faaliyet gösterdiğimiz her sektörde, sahip olduğumuz nitelikli insan kaynağımız, öngörü yeteneğimiz, strateji geliştirme becerimiz ve inovasyona olan inancımızla bugün Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden biri haline geldik. Tüm paydaşlarımızdan aldığımız güçle yürüdüğümüz bu yolda her zaman, “en fazla kazanan” olmayı değil, yaptığı işin “en iyisi” olmayı hedefledik. Attığımız yenilikçi adımlar, günün koşulları ve tüketici ihtiyaçları doğrultusunda sürekli olarak yenilediğimiz iş anlayışımız, hayata geçirdiğimiz öncü projeler ve en önemlisi ülkemize olan sevdamızla, itibarımızı ve onurumuzu temsil eden grup şirketlerimizi, her geçen gün daha da yüksek bir heyecanla yarınlara taşıyoruz.

Dün olduğu gibi bugün de ajandamızın ilk sırasında, büyümesini emin adımlarla sürdüren, güçlü potansiyeline her zaman gönülden inandığımız ülkemiz ve en önemli değerimiz olan insanlarımız var. Bu öncelikleri hiçbir zaman unutmadan, tüm faaliyet alanlarımızda gerek Türkiye’deki gerekse dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor, operasyonel verimlilik anlayışımızla değişimin öncüsü olmayı sürdürüyoruz. Tüketici ihtiyaç ve beklentilerini en doğru şekilde analiz ederek, dönüşen dünyayı yakından takip ederek kendimizi hiç durmadan güncelliyor, geliştiriyoruz.

Sürdürülebilir başarı yolculuğumuzda; sektörün lider firmaları arasında yer alan Özak Tekstil ve Kübrateks Tekstil Türkiye’nin ihracat hamlesine büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. İnt-Er Yapı, konut, alışveriş merkezi, iş merkezi ve otel gibi yapıların inşasına odaklanarak, katma değer üreten bir anlayışla bu sektörde fark yaratıyor. Aktay Turizm, Ela Quality Resort Otel ile turizm sektörüne ve Türkiye’nin tanıtımına önemli katkılar sağlamayı sürdürüyor. Özak GYO, Türkiye’nin lider gayrimenkul yatırım ortaklıklarından biri olarak, hayata geçirdiği projelerle sektöre yön veriyor. Grup şirketlerinizden Akyön Tesis Yönetimi ise plaza, konut, otel, ofis, endüstriyel depolama, lojistik merkezleri ve AVM gibi gayrimenkul projelerine ilişkin geliştirme, pazarlama, işletme ve kiralama alanlarındaki üstün hizmet kalitesiyle gelişimini sürdürüyor.

İşte Özak Global Holding’in arkasında böyle nitelikli bir güç var! Farklı sektörlerdeki derin uzmanlık, köklü geçmiş, köklü kurum kültürü, yetkin insan kaynağı, trendleri belirleyen bir birikim ve bize her zaman inanan paydaşlarımız...

Özak Global olarak, çıtayı her geçen gün daha da yükseltmek, inovasyonu odağımıza alarak ülkemiz ve paydaşlarımız için katma değer üretmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Etik değerlerimize ve kurum kültürümüze sımsıkı sarılarak, stratejilerimizi ve organizasyonumuzu sürekli olarak yeniliyoruz. Bir yandan milyonlarca dolar değerinde ihracat gerçekleştirirken diğer yandan sayıları 5 bini aşan çalışma arkadaşımız, iş ortaklarımız, hissedarlarımız ve tüm paydaşlarımıza karşı sorumluluklarımızla yarınlara odaklanıyoruz. Bu süreçte topluma karşı olan sorumluluğumuzu ise asla unutmuyor, Özak Vakfı bünyesindeki projelerimizle sosyal sorumluluk anlayışımızı ortaya koyuyoruz.

Planlı ve disiplinli bir çalışmanın sonucu olan bu sürdürülebilir başarı hikâyesini geleceğe taşımak için; dürüstlük, yenilikçilik, insana ve çevreye saygı gibi ilkelerden ödün vermeden yola devam edeceğiz.

Hayata değer katan iş anlayışımıza ortak olan, kalbi bizimle birlikte çarpan ve bize sonsuz güven duyan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

Ahmet AKBALIK
Yönetim Kurulu Başkanı