Tekstil

1985 yılında Akbalık Ailesi tarafından kurulan ve Özak Global Holding’in temel yapı taşı niteliğinde olan, grubun ilk şirketi Özak Tekstil, doğru yatırım kararlarıyla kısa sürede faaliyet alanını genişleterek, bünyesinde 3 bin, alt yüklenicilerle birlikte 5 bine yakın kişinin çalıştığı bir tekstil ve üretim devi...

Aylık 650 bin, yıllık 7,8 milyon parça üretim kapasitesine sahip olan Özak Tekstil, bugün 65 bin m2 kapalı alana yayılan 3 ayrı fabrikada üretimini sürdürüyor. Özak Tekstil, sadece üretici olmanın çok ötesine geçerek, katma değer yaratan kurumsal yapısıyla birlikte Ar-Ge ekibi ve tasarım kabiliyetiyle sektörde rakiplerinden ayrışıyor.

Dünya devi markalar için tasarım geliştiren ve üretim yapan Özak Tekstil’in, Özak Global Holding’in mükemmeliyetçi kurum kültürünün oluşmasında çok önemli bir payı bulunuyor.

Özak Tekstil, müşteri ihtiyacına uygun tasarım ve model geliştirme becerisi, gelecek yılların moda trendlerini belirleyen uzman Ar-Ge kadrosu, üretimin her aşamasında dijitalleşmeyi hedef almış, sosyal sorumluluk ve iş güvenliği konularında uzman yerli ve yabancı kurumlarla iş birliği gibi değerleri ve %95’i ihracata yönelik katma değer yaratan ürünleriyle, sanayi üretiminin çok ötesinde bir katma değer yaratarak, Türk tekstil sektörünün bayrağını, dünyanın dört bir yanında gururla dalgalandırıyor.

Özak Global’in tekstil sektöründeki faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için Özak Tekstil web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web Sitesine Git